کد مطلب: 117980 تعداد بازدید: ۱۰

دیدار صمیمانه مدیر حوزه علمیه خواهران با نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰:۱۷
مدیر حوزه علمیه خواهران با نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، مدیر حوزه علمیه خواهران استان حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی نجم با نماینده مردم در مجلس خبرگان رهبری آیت الله شاهچراغی دیدار و گفت و گو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مهدی نجم با ارائه گزارش از  آمار وفعالیت های حوزه علمیه خواهران استان مطرح کرد: آمار طلاب حوزه علمیه خواهران استان مجموعا ۳۲۰۰طلبه اعم از دانش آموخته و در حال تحصیل دارد. در کل استان ۱۲مدرسه در سه مقطع ۲و۳و ۴مشغول به فعالیت آموزشی، پژوهشی و فرهنگی هستند.

آیت الله شاهچراغی ضمن تسلیت ایام سوگواری بی بی دو عالم حضرت صدیقه طاهره(س) در این دیدار گفت: حمایت از ولایت و اخلاص در عبادت از درس های مهم زندگی  حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها ست.

حمایت از رهبری در واقع حمایت از ولایت است با واسطه، حضرت زهرا در مسیر حمایت از ولایت اهل بیت و امیرالمومنین امام علی(ع) خود و فرزندش به شهادت رسیدند.

در مقام عبادت نیز اگر عبادت با اخلاص بود،بالا می رود. حوزه های علمیه باید همین دو تا درس را فراموش نکنند،چه در درس گفتن و چه در درس خواندن.اگ انسان بتواند به این دو تا درس عمل کند، در واقع به وظیفه ی الهی خود عمل کرده است ؛ البته در کنار آن تقوا هم باید باشد. در کنار تحصیل تقوا، اخلاص و ولایت باید باشد. امام رضا (ع) می فرمایند: ما اگر به جایی رسیده ایم از تقوا رسیدیم، هر که تقوا داشته باشد از ماست در غیر این صورت  از ما نیست.