کد مطلب: 117987 تعداد بازدید: ۱۱

یادواره "شهیده فاطمه اسدی " اولین شهیده تازه تفحص شده برگزار شد.

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۸:۲۶
استاد اخلاق حوزه مطرح کرد: وقتی قول و تقریر معصوم (عليه‌السلام) حجت است؛ سخن و تقریر عالمان و مبلغان دینی نیز مهم و بر مردم تأثیرگذار است.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در مدرسه علمیه فاطمیه دامغان ویژه برنامه یادواره "شهیده فاطمه اسدی" به همت مسئولان مدرسه و مؤسسه آموزش عالی فاطمیه دامغان و با همکاری واحد قرآن و عترت و نماز اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقای آذری سخنران این مراسم با توصیف سیره معصومین (علیهم‌السّلام) به ویژه پیامبر گرامی اسلام (صلوات الله علیه) و حضرت علی (عليه‌السلام) و زهرای مرضیه (سلام‌الله‌علیها)، در مورد وظیفه شناسی، حاضران را با یادآوری معنای خائف توصیه به انجام کارها با نیت الهی و عمل به وظایف کرد.

وی با اشاره به این نکته که ما باید اول با اصلاح خودمان شروع کنیم؛ اخلاص، غلبه بر نفس، توجه به‌ عیوب خود، انجام وظیفه و ... را از جمله امور مؤثر در موفقیت انسان برشمرد.

استاد اخلاق حجت الاسلام والمسلمین آقای آذری؛ با بیان مصادیقی از زندگی معصومین (علیهم‌السّلام) در موضوع خودسازی به شرکت کنندگان در جلسه خاطر نشان کرد: وقتی قول و تقریر معصوم (عليه‌السلام) حجت است؛ سخن و تقریر عالمان و مبلغان دینی در انتقال دین مهم و بر مردم تأثیرگذار است؛ بنابراین باید در رفتار و گفتار خود کاملا مراقبت نماییم و بدانیم هیچ نقطه امنی برای گناه ما وجود ندارد.

وی تصریح کرد: یاوری دین، همراهی اهل بیت (علیهم‌السلام) در زندگی مؤمنان، غلبه بر نفس، رعایت حریم خصوصی، خدا را ناظر دانستن، تحمل سختی‌ها، خودسازی از جمله وظایف یک انسان دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین آقای آذری تأکید کرد: حضرت فاطمه سلام‌الله‌علیها امروز در بین ماست و ما به شرطی می‌توانیم حضرت را درک کنیم که راه و مسیر او را ادامه دهیم و لبیک گوی هل من ناصر او باشیم و بکوشیم خود را اصلاح کنیم تا لایق دیدارش شویم تا حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها به سراغ ما بیاید.

استاد حوزه افزود: رفتار حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها باید برای بانوان الگو باشد حضرت با اینکه سخت‌ترین مصیبت بر او وارد شد، با تحمل سه‌ماه درد، دل امیرالمؤمنین علیه السلام را خون نکرد و به حضرت علی عليه‌السلام چیزی نگفت، حتی بعد از شهادتش هم نمی‌خواست حضرت متوجه شود و وصیت به غسل از روی لباس کرد.

پخش کلیپ از زندگی شهیده فاطمه اسدی، قرائت زیارت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، قرائت دعای هفتم صحیفه سجادیه از دیگر برنامه های این مراسم بود.