کد مطلب: 117988 تعداد بازدید: ۱۰

نشست پژوهشی - فرهنگی با موضوع ولایت‌مداری در مکتب سردار سلیمانی برگزار شد.

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۱:۲۴
استاد حوزه با بیان نیازمندی جهان اسلام به ولایت فقیه اظهار داشت: در دنیای امروز که تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته‌ است مراقب باشیم که براثر القائات دشمن دچار تفرقه نشویم .

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، در مؤسسه آموزش عالی امام جعفر صادق علیه‌السلام شاهرود (سطح ۳) نشست پژوهشی - فرهنگی با موضوع ولایت‌مداری در مکتب سردار سلیمانی  به‌ مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار حاج‌ قاسم سلیمانی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی برگزار گردید.

 حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی بیان کرد: ما دین‌ دار زیاد داریم ولی آنچه که بیشتر مورد نیاز است دین یار می‌باشد. دین یاری یعنی در هرنقطه ای که امام ، اسلام و یا انقلاب به حضور و آمادگی ما در آن مقطع احتیاج دارد ؛ در تمام عرصه‌های سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی و ... به اندازه وسع خودمان تا لحظه‌ای که زنده هستیم تلاش کنیم و در این مسیر می‌توانیم از وجود مبارک مقام معظم رهبری که با وضعیت جسمی و سن بالایشان ، سکان‌دار انقلاب و جامعه اسلامی است ، الگو بگیریم.

مرتضوی در ادامه گفت : ما باید این سوال را در ذهن داشته ‌باشیم که برای انقلاب چه کرده‌ایم؟

وی با اشاره به جنگ خندق که بنا به فرموده پیامبر مکرم اسلام ( صلی الله علیه و آله) تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته‌است ،تصریح کرد که امروز نیز همانگونه است و گویا. دشمن می‌خواهد جلوی الگو بودن و جهانی شدن ایران اسلامی را بگیرد ؛ پس مراقب باشیم که براثر القائات دشمن دچار تفرقه نشویم.

حجت الاسلام والمسلمین با اشاره به سخن شهید سلیمانی که ایران را تشبیه به حرم کردند، تصریح کرد : ایران حرم است و اگر این حرم بماند، باقی حرم‌ها می‌مانند و اگر ایران نباشد، بقیه ی حرم‌ها نیز باقی نمی‌ماند ؛  افزودند که جهان اسلام پیوسته نیازمند ولایت فقیهی که تنها نسخه نجات‌بخش است، می‌باشد.

 مرتضوی در فراز دیگری افزود: که خداوند در حدیث کسا زمانی ‌که می‌خواهد اهل‌بیت علیهم‌السلام را معرفی کند همه ایشان را از طریق حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) معرفی می‌کند و این بانوی بزرگوار خودش را وقف ولایت کرد و سردار حاج‌قاسم سلیمانی نیز با الگوگیری از حضرت زهرا (سلام‌الله‌علیها) این روش را ادامه دادند.