کد مطلب: 117989 تعداد بازدید: ۱۲

دومین یادواره سردار شهید سلیمانی در مدرسه علمیه فاطمیه گرمسار برگزار شد.

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۳:۴۸
مسئول عقیدتی سیاسی سپاه استان سمنان: مکتب حاج قاسم عقلانیت آمیخته با معنویت بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، دومین یادواره سردار شهید سلیمانی در مدرسه علمیه فاطمیه گرمسار با حضور مسئول عقیدتی سیاسی سپاه استان سمنان سید محمد حسن موسویان با موضوع؛ باز خوانی مولفه های مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

سید محمد حسن موسویان ضمن تشریح ابعاد مختلف مکتب شهید سلیمانی گفت: باید به مکتب حاج قاسم توجه ویژه داشت و آن را با توجه به شرایط جامعه به درستی بازگو نمود. یکی از مشکلات امروز جامعه ما، جاه طلبی و فساد است و در مکتب حاج قاسم این جاه طلبی ها نبود و حیات این نظام در گرو تربیت فرزندان این انقلاب در مکتب حاج قاسم است.

مسئول عقیدتی سیاسی سپاه استان سمنان افزود:  یکی دیگر از ابعاد مکتب حاج قاسم فرماندهی حکیمانه اوست، او پیوسته در میان میدان و بین مردم حضور داشت و تصمیمات اش به قلب ها نفوذ می کرد.

موسویان، مطابقت داشتن عمل حاج قاسم با ولایت و اسلام اصیل که حلال مشکلات است را از دیگر ویژگی های مهم مکتب ایشان برشمرد و افزود: عقلانیت آمیخته با معنویت است که میتواند تمام ادیان و فرهنگ های مختلف را در کنار هم جمع کند و مکتب حاج قاسم چنین بود و رکن اصلی این عقلانیت توجه به قدرت مردم و خدمت به آنهاست از همین رو نوع خدمت برای حاج قاسم تفاوتی نمی کرد؛ چه در داخل ایران و میان زلزله زدگان و سیل زدگان، چه در خارج و کنار حرم حضرت زینب (س) او همواره در میان مردم بود.