کد مطلب: 117990 تعداد بازدید: ۱۱

مراسم سالگرد شهادت سردار حاج ‌قاسم سلیمانی در مدرسه علمیه نجمیه سرخه برگزار شد.

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۲۶:۲۶
پاسدار جانباز و مدافع حرم اظهار داشت: آنچه باعث شد شهادت حاج قاسم دنیا را متحول کند و جریان ساز شود، اخلاص واقعی ایشان بود.

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، دومین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی سرهنگ سجاد صفا جانباز و مدافع حرم در سالن اجتماعات مدرسه علمیه نجمیه سرخه برگزار شد.

سرهنگ سجاد صفا گفت: آنچه باعث شد شهادت حاج قاسم دنیا را متحول کند و جریان ساز شود، اخلاص واقعی ایشان بود.

دشمن با کار رسانه ای از لحظه شهادت ایشان می خواست جبهه مقاومت را ضعیف نشان دهد،اما اراده خداوند براین بود که کار دشمن در دنیا معکوس جلوه داده شود. همان طور که اگر از سال ۶۱به جریان عاشورا بنگریم احساس خواهیم کرد که امام حسین (ع) شکست خورده ،اما اخلاص ابا عبدالله اراده خدا را بر این داشت که مکتب عاشورا تا به امروز زنده بماند.

 وی در ادامه بیان کرد: به واسطه همین اخلاص خداوند محبت حاج قاسم را در دلها نهادینه کرد که بعداز دو سال از شهادت ایشان این داغ سرد نشده است. تأثر از دست دادن سلیمانی یک تأثر مقطعی و کوتاه ‌مدت نبوده و نیست؛ چیزی که دشمنان انقلاب آن را محاسبه نکرده بودند.

صفا گفت: شهیدسلیمانی  با آگاهی کامل از نحوه شهادت ، زمان و مکان آن به سراغ آن رفت.

ایشان ۴۰سال مجاهدت مخلصانه را با ارزوی شهادت ادامه داد.

وقتی از ایشان پرسیدند چرا می خواهی شهید شوید؟ گفت: گاهی شهادت اثرش از وجود خود فرد بیشتر است.

وی در پایان با بیان خاطراتی از شهدای مدافع حرم (شهید قنبریان ،شهید حمزه وشهید طحان ) افزود: سربازان شهید سلیمانی  نیز در راه ایشان قدم گذاشتند وگفته شهید سلیمانی را (که تا شهید نباشی شهید نمی شوی) ثابت کردند.