کد مطلب: 117995 تعداد بازدید: ۱۰

مراسم روضه حضرت زهرا برگزار شد.

چهارشنبه ۱۵ دى ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۴۲:۵۳
همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها مجلس تذکری برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران، همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها در مدیریت حوزه علمیه خواهران استان مجلس تذکری برگزار شد و بعد از قراعت حدیث شریف کسا، حجت الاسلام والمسلمین محمد نجم به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نجم گفت: حضرت مهدی (عج) می فرمایند: "مادرم فاطمه(س) الگوی من است." همچنین امام حسن عسکری(ع) فرمودند: " حضرت زهرا حجت خدا بر ما اهل بیت است و ما حجت خدا بر شماییم." بنابراین حضرت زهرا (س) الگوی حسنه است و سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نیز از حضرت فاطمه زهرا(س) الگو پذیری نمود.

وی افزود: علت پیدایش خلقت، خانم حضرت زهرا(س) است. از این رو نبی مکرم اسلام احترام خاصی به حضرت زهرا(س) داشتند و او را "ام ابیها "خطاب می کردند.

حجت الاسلام والمسلمین نجم به بررسی جنبه های مختلف زندگی حضرت پرداخت و با اشاره به جریان خواستگاری امیرالمومنین از حضرت زهرا اظهار داشت: در ازدواج و امر خواستگاری به دو مؤلفه دقت کنید، ۱- اخلاق ،۲- ایمان، زمانی که حضرت علی (ع) به خواستگاری آمد، حضرت فرمود" آیا خدا و رسول خدا راضی هستند؟"

 همچنین در تاریخ داریم حضرت زهرا(س) بعد از ورود به خانه امیرالمومنین گریستند و امیرالمومنین فرمودند که زهرا جان آیا دلت برای نبی مکرم اسلام تنگ شده؟ حضرت فرمود:نه من روزگاری در خانه رسول الله زیستم و الان در خانه ولی خدا و زمانی هم به قبر و خانه ابدی خواهم رفت.

محمد نجم در پایان تصریح کرد: حضرت زهرا در حمایت از امر ولایت، حجت را بر ما تمام کرد. بانویی که داغ پدری مثل پیامبر (ص) دیده یک تنه با فرزند شش ماهه از امر ولایت دفاع کرد.