کد مطلب: 41746 تعداد بازدید: ۷۶۱

سمنان - برگزاری کارگاه آموزشی آموزش جامع سامانه کتابداری

دوشنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰:۵۲
به همت مدیریت استان سمنان و با همکاری مدرسه امام جعفر صادق ع شاهرود ، کارگاه "آموزش جامع سامانه کتابداری "با حضور جناب آقای حسنوند مسئوول نهاد کتابخانه های حوزه های علمیه خواهران ، روز پنج شنبه مورخ31/1/96 ، از ساعت 8 صبح تا 17 بعداز ظهر به مدت 1روز، برگزار شد .

نظری فر معاون پژوهش استان سمنان اظهار داشت این دوره با عنایت به تحت وب شدن کتابخانه های سراسر کشور و نیاز کتابداران استان ، این دوره آموزشی با حضور 15 کتابدار از سطح استان، برگزار شد.

 کلاس با قرائت آیاتی از کلام الله مجید و عرض خیر مقدم  به حضار آغاز شد.

استاد این دوره جناب آقای حسنوند مسئوول نهاد کتابخانه های حوزه های علمیه خواهران  مباحث خود را با سر فصل هایی به شرح ذیل ارائه نمودند:

1_ اطلاعات اولیه کتابداری ورود به سامانه

2_ انتقال اطلاعات به پایگاه تدوین و جامع

3_ گزارش های مدیریتی و انواع خروجی

 در طی دوره،  نحوه ورود به سامانه جامع کتابداری و ورود اطلاعات کتاب ،توسط کتابداران با راه های مختلف آموزش داده شد و به صورت عملی توسط استاد و سپس توسط کتابداران امتحان شد. واشکالات مربوطه توسط استاد برطرف شد.

در ادامه دوره و پس از صرف میان وعده و ناهار، آموزش ورود اطلاعات اعضای کتابخانه و کار با سیستم امانت سامانه جامع آموزش داده شد.

درپایان کلاس، استاد برای تشخیص نقاط قوت وضعف  کتابداران به هر یک ازانان، یک عنوان کتاب دادندو از آنان خواستندکه ، با توجه به مطالبی که در طی کلاس فراگرفته اند، ورود اطلاعات کنند تا میزان یاد گیری ا نان سنجیده شود .

در پایان جلسه از کتابداران در مورد نحوه برگزاری جلسه نظرخواهی شد.

جلسه با تقدیر و تشکر معاون پژوهش وپذیرایی و اهداء هدایایی به مدعوین به پایان رسید.

  امید است با بهره گیری از دوره های آموزشی و نظرات کتابداران  ،شاهد پیشرفت در امور کتابخانه ها  و برگزاری هر چه بهتر دوره های بعد باشیم .